ÜRÜNLERİMİZ

Doğalgaz Boru Uzatma-Birleştirme Parçası

Doğalgaz Boru Uzatma-Birleştirme Parçası

 

  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI Doğalgaz ve/veya Yanıcı akışkanlar ile ilgili çelik boru normu TS EN 10208-2'dir. Normlar haricinde malzeme kullanılması yanıcı akışkanların geçtiği borular veya doğalgaz borularında erken korozyon, çürüme ve delinmeye sebebiyet verir. Korozyon, erken çürüme ile ciddi hasarlara yol açabilir. Norm dışı üretilen malzemelerin kullanımı özellikle doğalgaz ve/veya yanıcı akışkan tesisatlarında maddi olduğu kadar ciddi can kayıplarına da yol açabilecek riskleri doğurur. TB Doğalgaz borusu uzatma ve birleştirme parçaları TS EN 10208-2 normuna göre üretilmiştir. Doğalgaz tesisatlarında kullanılacak uzatma-birleştirme parçalarında hammadde  ve ürün normu hattın her yerinde aynı nitelikte olmalıdır. TB Doğalgaz borusu uzatma ve birleştirme parçası doğalgaz ve yanıcı akışkanlar için güvenle kullanabileceğiniz TS EN 10208-2 normuna uygun çelik borudan imal edilen, iç çapağı alınmış, normalizasyon işleminden geçirilmiş uzatma - birleştirme parçasıdır.
  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI Standart olarak 1”, 1₁/₄”, 1₁/₂”, 2” çaplarda 10 cm boy ve talep edeceğiniz özel boylarda  üretilmektedir.
  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI Doğalgaz hatlarında kaynakla birleştirme yöntemi uygulanan iç tesisatlarının yapımı esnasında; sayaç bağlantılarında, gaz kesme vanaları, emniyet vanaları, regülatörler gibi dişli birleştirme yapılması gereken parçaların bir paftaya ihtiyaç duyulmaksızın tesisata  sorunsuz bağlanabilmesini sağlar.

           NEDEN TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI  KULLANILMALIDIR.

  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA VE BİRLEŞTİRME PARÇALARI İÇ ÇAPAKSIZDIR.  Doğalgaz ve/veya yanıcı akışkanlar ile ilgili tesisatlarda kullanılan iç çapağı alınmamış borularda sürtünme katsayısı artar. Bu durum boru içerisindeki akışı etkiler, erken ve hızlı korozyona neden olur. Ayrıca boru içerisindeki hızlı gaz akışı sırasında kaynak çıkıntılarında parçacıklar koparak hat içerinde yer alan küresel vana, regülatör, sayaç gibi ekipmanların tıkanmasına ve arıza yapmasına neden olur. TB Doğalgaz borusu uzatma ve birleştirme parçaları hattın güvenli çalışma devamlılığını sağlayan önemli bir unsurdur.
  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA VE BİRLEŞTİRME PARÇALARI NORMALİZE EDİLMİŞTİR. Doğalgaz borularında normalizasyon işlemi 900 ⁰C’ a kadar ısıtılarak yapılmaktadır. Normalizasyon işlemi ile dikişli borunun dikiş bölgesindeki (HAZ) sertlik ve yapı farklılıkları da ortadan kaldırılır. Böylece hem korozyona karşı dayanıklılık artırılır hem de borunun mekanik özellikleri iyileştirilir. Çelik doğalgaz ve/veya yanıcı akışkanlar boruları  imal edilirken imalat yöntemi gereği çeşitli gerilmelere maruz kalır ve bu gerilmeler boru bünyesinde kalır. Normalizasyon işlemi bu gerilmeleri ortadan kaldırır. Gerilmelerin ortadan kalkması ile boru daha esnek bir yapıya kavuşarak daha sonra çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek dış kuvvetlere, deprem gibi doğal afetlere karşı dayanıklılığı artar. TB Doğalgaz borusu uzatma ve birleştirme parçalarının  hat üzerinde birleştikleri çelik ile metalürjik olarak uyumu sorunsuzdur. Hattın uzun süre problemsiz ve güvenli olarak çalışmasını temin eder.
  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI  ile tesisatlarınızda zaman ve işçilikten  kazanırsınız.
  • TB DOĞALGAZ BORUSU UZATMA – BİRLEŞTİRME PARÇASI siparişlerinizde sürekli bulunabilirlik ve en kısa sürede teslimat.   

 

 

Copyright © 2015 Teknik Boru A.Ş. powered by İzTim Digital